T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Milli Teknoloji Hamlesi kapsamında hızlı büyüme potansiyeli taşıyan teknoloji girişimlerinin daha hızlı ölçeklenmesine ve küresel pazarlara açılmasına destek olmak üzere başlatılan Turcorn 100 programına Turcorn adayı olarak seçilen ilk 15 girişim belli oldu.

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mehmet Fatih KACIR'ın teşrifleriyle başlayan Turcorn Adayları Tanıtım Toplantısında Sayın Kacır, Turcorn100 Programı kapsamında Türkiye’de hedeflerinin 2030’a kadar 100 Turcorn çıkarmak olduğunu dile getirdi.

Turcorn 100 Programı kapsamında belirlenen 15 Turcorn adayına T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mehmet Fatih KACIR plaket takdiminde bulundu.

Biruni Teknopark Girişimci Firması ACE Games ilk 15 girişim Arasında!

Geliştirdikleri Fiona’s Farm oyunuyla oyun severler arasında dünya çapında beğeni kazanan ACE Games, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Turcorn 100 programına seçilen ilk 15 girişim arasında yer aldı.

Program, hızlı büyüme potansiyeli taşıyan teknoloji girişimlerinin daha hızlı ölçeklenmesine ve küresel pazarlara açılmasına destek olmayı hedefliyor.

Geleceğin Unicorn adayı Ace Games ekibini tebrik ediyoruz.