‘İnovasyon ve Başarı Ödülü’nün Sahibi Biruni Teknopark Oldu’

Türkiye Marka ve Kariyer etkinlikleri kapsamında Strong Bosses dergisi tarafından bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Türkiye İnovasyon ve Başarı Ödülleri Gala Gecesi İstanbul Wow Hotel’de gerçekleşti. Türkiye’nin lider finans ve teknoloji şirketi Hiperaktif Kredi, ödül töreninin ana sponsorluğunu üstlendi.

Jüri Heyetinde İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörü Prof.Dr. Yusuf Baran, Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Dekanı Prof. Dr. Halit Keskin ve Prof.Dr. Fazlı Yıldırım gibi akademisyenlerin yer aldığı Türkiye İnovasyon ve Başarı Ödülleri Yarışması’nda farklı sektörlerden birçok kurum ve marka ödüllerini aldı.

İş ve sanat dünyasını bir araya getiren görkemli gecenin sunumunu ekranların sevilen iki ismi Nefise Karatay ve Hakan Bilgin gerçekleştirdi. Türk iş dünyasının yenilikçiliğinin, başarısının ve sürdürülebilirliğinin kutlandığı Gala gecesinde Işın Karaca sahne alarak birbirinden özel parçaları ile misafirlere keyifli dakikalar yaşattı.

İş ve sanat dünyasında fark yaratarak değer oluşturanların bir araya geldiği gecede, Biruni Teknopark “İnovasyon ve Başarı Ödülü “nün sahibi oldu.

‘’18 Ay İçerisinde 25 Milyon TL Civarında AR-GE ve Proje Geliri Elde Ettik’’

Ödül konuşmasını yapmak üzere sahneye çıkan Biruni Teknopark Genel Müdürü Sezgin Erzan, ‘Kısa bir bilgi verecek olursam, Biruni Teknopark 18 aylık bir Teknopark. 18 ay içerisinde 265 firma, yaklaşık 8 milyon dolar civarında ihracat, 25 milyon TL civarında da AR-GE ve proje geliri elde etmiş, 4 bin çalışanı olan yeni ve genç bir teknopark. Bizi bu ödüle layık gören jüri heyetine ve geceye emek veren herkese teşekkür ediyorum. İyi akşamlar.‘’ ifadelerini kullandı.